Az Európai Parlament által elfogadott (370 szavazattal, 199 ellenében és 46 tartózkodás mellett) uniós napenergia-szabvány fontos mérföldkő az EPV Solar számára, hiszen mint kivitelező és napelem forgalmazó cég, szerepe kiemelkedő ebben az ágazatban. A szabvány kötelezővé teszi a napelemek telepítését az EU épületeinél, ezzel segítve csökkenteni az energiafogyasztást és az üvegházhatású gázok kibocsátását az építőiparban. A jogszabály olyan ütemtervet határoz meg, amely szerint 2026-ig az új kereskedelmi és középületek, 2027-ig a megfelelő felújításon átesett kereskedelmi és középületek, 2029-ig az új lakóépületek, 2030-ig pedig a meglévő középületek építési munkálataiba kell beépíteni a napelemes rendszereket.
Az Európai Parlament képviselői jóváhagyták az uniós napenergia-szabványt, amelynek értelmében az EU tagállamaiban kötelezővé válik a napelemek telepítése az épületekre. Az irányelv része az európai irányelvnek, amelynek célja az épületek teljesítményének javítása és az energiahatékonyság növelése. Az EPV Solar számára ez egy újabb lehetőség arra, hogy széleskörű szolgáltatásaival és termékeivel hozzájáruljon az uniós klímavédelmi célok eléréséhez.
Az irányelv meghatározza az ütemtervet is, amely szerint fokozatosan kell telepíteni a napelemes rendszereket az épületekre. Ez új üzleti lehetőségeket teremt az EPV Solar számára, hiszen az új és felújított kereskedelmi, középületek és lakóépületek egyaránt potenciális piacot jelentenek a vállalat számára. Az EPV Solar szakértelmére és tapasztalataira építve ezekben az építési projektekben aktív szereplővé válhat, elősegítve ezzel az uniós klímaterv megvalósítását.
Az irányelv célja, hogy csökkentse az energiafogyasztást és az üvegházhatású gázok kibocsátását az EU építőipari ágazatában, amely 2050-re klímasemlegességre törekszik. Az Európai Bizottság becslése szerint az épületek jelentős része felelős az energiafogyasztás és az üvegházhatású gázok kibocsátásának egy jelentős hányadáért, ami azt jelenti, hogy az épületek energiahatékonyságának javítása kiemelt fontosságú az uniós klímavédelmi célok elérésében.
Az EPV Solar vezetői úgy vélik, hogy az uniós napenergia-szabvány lehetőséget ad a polgárok számára, hogy aktív részesei legyenek az energetikai átmenetnek. Az energiaellátás decentralizálása és az energiafogyasztás helyben történő megújuló forrásokból történő kielégítése kulcsfontosságú az EPV Solar üzleti modelljében is. A vállalat célja, hogy elősegítse az áram okos felhasználását és az energiahatékonyságot, ezzel is támogatva az EU klímatervét és az uniós épületállomány fenntartható fejlesztését.
A SolarPower Europe tavaly év végén közzétett jelentése szerint az Európai Unió teljes telepített napenergia-kapacitása 263 GW, miután 2023-ban 56 GW napenergiát telepítettek, ami 27%-os növekedést jelent az előző évhez képest. A jelentés előrejelzése szerint 2025-ben 73,8 GW-ot, majd 2026-ban 84,2 GW-ot, 2027-ben pedig 93,1 GW-ot fognak telepíteni.
Az EPV Solar számára az uniós napenergia-szabvány nem csupán egy új jogszabály, hanem egy új üzleti lehetőség is. A cég vezetői elkötelezettek amellett, hogy kihasználják ezt a lehetőséget, és aktívan hozzájáruljanak az uniós klímaterv sikeréhez. Az EPV Solar az uniós irányelvek által meghatározott célkitűzések alapján tervezi továbbfejleszteni termékeit és szolgáltatásait, hogy még hatékonyabban tudja támogatni az energiahatékonyságot és az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentését az EU épületállományában.